Topic outline

 • Kurenti svinēšana


  Bija ziema. Kāds pārītis no Apvienotās karalistes plānoja pavadīt nedēļu vai divas Slovēnijā, lai apmeklētu tūristu apskates objektus. Viņi jau bija paviesojušies Ļubļanā, Slovēnijas galvaspilsētā, kā arī bija sev atklājuši Bledas ezeru, kas ir ļoti iecienīts apskates objekts ar gleznainu apkārtni. Vakariņu laikā viesnīcā viņi noklausījās citu viesu sarunās par Kurenti, un ieinteresēti devās noskaidrot pie viesnīcas administratora, kas tas par pasākumu. Administrators paskaidroja, ka tuvojas karnevālu laiks, un Kurenti ir galvenais notikums Ptujas karnevālā. Tā ir neatņemama slovēņu folkloras sastāvdaļa, un bauda ārkārtīgu popularitāti gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu vidū. Tā nu pārītis izlēma doties uz Ptuju, lai uzzinātu vairāk par Kurenti.


 • Karnevāls Ptujā


  Jau pa ceļam uz Ptujas centru Mērija un Džons varēja novērot neparastas lietas. Pa ielām staigāja cilvēki, tērpušies dīvainos kostīmos, izrotājušies ar govju zvaniņiem, kas piestiprināti jostai, un taisīja tādu troksni, ka mazi bērni izbailēs slēpās aiz savu vecāku mugurām… Mērija un Džons, protams, vēlējās uzzināt ko vairāk par karnevāla personāžiem un centās uzmeklēt kādu, kas varētu kaut ko sīkāk paskaidrot.

 • Kurents


  Apvaicājušies vietējiem iedzīvotājiem, kur būtu sastopams kāds, kurš varētu sīkāk pastāstīt par Kurentu, britu pārītis devās uz krodziņu, ko ieteica viens no vietējiem. Pa ceļam bija iespēja vērot Kurentu – dažādu masku parādi. Drīz vien krodziņš arī bija klāt. Atraduši brīvu galdiņu, briti apsēdās un uzsāka sarunu ar vietējo zinātāju par Kurenta tradīcijām.

 • Stāsta beigas


  Beidzot Marija un Džons bija uzzinājuši visu, kas tos interesēja. Viņi devās ārā uz ielas, lai piebiedrotos jautrajam karnevāla gājienam un izbaudītu šo krāsaino un priecīgo notikumu no visas sirds.