Topic outline

 • Martins Krpans, varonis un zirgkopis


  Šoreiz es vēlos jums pavēstīt vēl vienu stāstu par Martinu Krpanu. Viņš ir viens no Slovēnijā populāriem literāriem tēliem, kas pelnīja iztiku, nelegāli tirgojoties ar sāli. Bet viņam piemita vairāki talanti, pateicoties kuriem viņš varēja darīt dažādus darbus, un līdz ar to iekūlās dažādās nepatikšanās un konfliktos ar varas pārstāvjiem.

  Un stāsts ir šāds.


 • Kas ir Lipizans?


  Tā nu imperators bija atpazinis zirga šķirni… Un tas bija Lipizans, saukts arī Lipicas zirgs, – visskaistākā zirgu šķirne, kas tikusi speciāli audzēta karaliskās ģimenes vajadzībām. Kā bija iespējams, ka vienkāršs zemnieks ir ticis pie tāda skaistuma?


 • Lipizana zirgi


  Kamēr imperators nevarēja vien nobrīnīties, kā Krpans ir ticis pie tāda zirga. Viņš atcerējās, ka šīs sugas pašus skaistākos eksemplārus ir redzējis Vīnes Galma jāšanas skolā.


 • Aktivitātes Lipicas zirgaudzētavā


  Iegrimis domās par saviem Lipizana zirgiem, imperators sāka prātot, vai zirgu audzēšana tiešām ir vienīgais, ar ko zirgu novietnē nodarbojas. Klīda baumas, ka tur norisinās arī kas cits. Būtu labi to noskaidrot…


 • Stāsta beigas

  Imperators domāja par Lipizana zirgiem un Martinu Krpanu ... un kāpēc viņš tā uztraucās. Galu galā Krpans bija viens no viņa pakļautajiem un čakls cilvēks. Kāpēc viņam nevarētu piederēt Lipizana zirgs? Ja kāds to bija pelnījis, tad tas bija viņš. Un tā stāsts beidzās Martinam Krpanam labvēlīgi, kurš turpināja savu nodarbošanos.