Topic outline

 • Vietējie amatniecības izstrādājumi un rokdarbi


  1. attēls: Vietējo amatniecības izstrādājumu un rokdarbu kolāža

  Stāsta struktūra

  Šajā modulī mēs sekosim līdzi jauna uzņēmēja Pjotra piedzīvojumiem Vroclavā.  Savā tikko kā atvērtajā veikaliņā viņš grib tirgot tradicionālos amatniecības izstrādājumus un rokdarbus no visas Polijas. Pavadīsim Pjotru šajā ceļojumā pa Poliju, kurā viņš, lai dabūtu preces savam veikalam, tiksies ar dažādiem cilvēkiem, kas ražo tradicionālos poļu produktus.

 • Varbūt rokdarbi?


  Starp neskaitāmajiem rokdarbiem tieši tamborēšana un izšūšana ir tas, kas vienmēr visvairāk fascinējuši Pjotru. Iespējams, tas bija tādēļ, ka viņa vecmāmiņa - tā, kuru viņš nekad nebija varējis iepazīt - bija slavena rokdarbniece ģimenē, un pat pēc tam, kad vecmāmiņa bija jau mirusi, viņas rokdarbi bija visur – gan vectēva mājās, gan veikalā.  Mirstot viņas darbi vienmēr bija klāt gan vectēva mājās, gan veikalā. Turklāt daudzi vietējās izšūšanas vai tamborēšanas piemēri ir UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma saraksta kandidāti. Tāpēc, kad Pjotrs nolēma turpināt uzturēt veikalu un piepildīt to ar vietējo ražotāju un amatnieku izstrādājumiem, pirmā viņa nolīgtā persona bija Ella, vecāka gadagājuma kundze, kura bija liela  tamborēšanas, izšūšanas un adīšanas meistare…


 • Un kā ar medu?


  Pjotrs savā veikalā gribēja pārdot dažādus produktus, arī neskaitāmas delikateses. Sākumā viņš domāja par tradicionālajiem poļu ēdieniem, tādiem kā pierogi, dažādas zupas, bigos. Tomēr, drīz vien viņš apķērās, ka tuvumā esošajā Vecajā Tirgus laukumā  ir daudz restorānu, kuros pasniedz poļu tradicionālos ēdienus. Vēl viena problēma bija šo produktu uzglabāšana, jo tiem bija īss derīguma termiņš. Tas varētu izrādīties samērā dārgi.  Beigās viņš nolēma, ka ideāls produkts viņa veikalam ir … medus. Bet ne kurš katrs medus – tikai medus no savvaļas bišu stropiem.


 • Medību sezona


  Mēbeles var gatavot no dažādiem materiāliem, un Pjotrs atklāj, ka viens no tiem ir kauls. Turpinājumā atklājiet šī īpašā amatniecības veida noslēpumus!


 • Tāds skaistums visapkārt!


  Avots: MEDIA WNET, izmantota Creative Commons 2.0 licence

  Pjotra tālākais ceļojums noved viņu Boļeslavicē. Viņa draudzene Kuba pastāsta viņam, kā top visatpazīstamākie poļu keramikas izstrādājumi.

 • Viss labs, kas labi beidzas

  Pjotram ir pēdējais laiks izvēlēties, kurus produktus tirgot savā veikalā. Palīdziet viņam izvēlēties, kurš no četriem amatniecības veidiem ienesīs viņam vislielāko peļņu!


 • Beigas

  Pjotrs ir atvēris savu veikaliņu. Katru rītu viņš pamostas laimīgs un iet uz darbu, kas viņam patīk. Veikaliņš ir iekārtots tā, lai godātu vectēva piemiņu, kā arī atspoguļotu poļu tradīcijas un paražas. Un tas ir pārsteidzoši populārs! Simtiem tūristu katru dienu apmeklē Pjotra veikaliņu, un viņš vienmēr cenšas vismaz dažas minūtes aprunāties ar katru no tiem, lai uzzinātu kaut ko vairāk arī par viņu valsti. Ja kādreiz būsiet Vroclavā, uzmanīgi skatieties un varbūt ieraudzīsiet Pjotra veikaliņu vienā no pilsētas bruģētajām ieliņām. Un, ja varēsiet atbildēt uz zemāk esošās spēles jautājumiem, jūs noteikti dabūsiet atlaidi!