Topic outline

 • Sinjska alka- saikne starp pagātni un tagadni


  Stāsta ietvars

  Jauns pāris ar savu 6 gadus veco dēlu nolēma aizbraukt uz Horvātiju. Viņi rezervēja lidmašīnas biļetes un naktsmītni Splitā. Tad viņi nolēma izpētīt blakus esošās mazās pilsētiņas un iepazīt vietējos iedzīvotājus, kā arī viņu paražas un tradīcijas. Izlasiet turpinājumu un uzziniet, kas notika tālāk.

 • Vairāk informācijas par festivālu Sinjska alka

  Jaunā ģimene ar prieku noskatījās festivālu Sinjska Alka. Viņi nekad iepriekš nebija neko tādu redzējuši, tāpēc nolēma uzzināt vairāk par turnīru, tā vēsturi un noteikumiem.


 • Laipni lūgti Korčula salā!

  Pēc Sinjas apmeklēšanas un bruņinieku turnīra noskatīšanās, jaunā ģimene nolēma izpētīt vēl citus Horvātijas apslēptos dārgumus. Šoreiz viņi nolēma aizbraukt uz Korčula salu. Viņi noīrēja mašīnu un aizbrauca ar prāmi. Pastaigājoties pa vecpilsētu, ģimene pamanīja plakātu, kur bija redzami dejotāji tradicionālos tērpos ar zobeniem rokās. Tas uzreiz piesaistīja viņu interesi, un viņi nolēma nopirkt biļetes, lai noskatītos kā dejotāji izpilda tradicionālo zobenu deju, sauktu par Moreška.


 • Populārs suvenīrs

  Atpakaļceļā uz Splitu jaunā ģimene nolēma apstāties pie vietējā veikala un nopirkt Horvātijai raksturīgus suvenīrus saviem draugiem un ģimenes locekļiem. Viens no suvenīriem it sevišķi piesaistīja viņu uzmanību- maza sarkana sirds, krāsaini izrotāta. Viņi nolēma apjautāties veikala īpašniekam par šo suvenīru. Izrādījās, ka šīs piparkūku sirdis tiek gatavotas Ziemeļhorvātijā jau gadsimtiem ilgi.


 • Tradicionālais vietējais karnevāls

  Pēdējā sava ceļojuma dienā, jaunā ģimene nolēma noīrēt mašīnu, lai brauktu atpakaļ mājās gar piekrasti. Viņi vēlējās izpētīt piekrastes ziemeļu daļu un apciemot savus draugus Rijekā. Jaunā ģimene apskatīja ievērojamākās vietas un pusdienoja kopā ar draugiem. Pie pusdienām draugi izstāstīja leģendu par Kastavas zvaniķiem un karnevālu.


 • Mežģīņu izgatavošanas tradīcijas un ne tikai

  Pēc Rijekas apmeklējuma, jaunajai ģimenei bija laiks vēl vienai īsai ekskursijai. Viņi nolēma aizbraukt uz Pagas salu un uzzināt vairāk par tradicionālo mežģīņu izgatavošanu.


 • Stāsta beigas

  Pienācis laiks doties atpakaļ uz mājām. Ģimene no ceļojuma pārveda daudz patīkamu atmiņu. Viņi izbaudīja Horvātijā pavadīto laiku un uzzināja daudz par Horvātijas kultūru un tradīcijām. Viņi vienojās atgriezties Horvātijā, lai vēlreiz izbaudītu sauli, jūru, vietējo ēdienu un bagāto kultūras mantojumu.

  Sveiciens no Horvātijas!