Topic outline

 • Vasarsvētku svētceļojums uz Şumuleu Ciucu


  Konteksts

  Jaunās Eiropas biedrība Rumānijā ir organizējusi jaunatnes nometni pusaudžiem Șumuleu Ciucā (Csíksomlyó). 14 līdz 17 gadus veci jaunieši no visas valsts ieradās un iekārtojās istabiņās viesu namā. Viņiem bija dota viena nedēļa, lai izpētītu apkārtni, cits ar citu iepazītos un labi pavadītu laiku.


 • Baznīcas apmeklējums

  Nākamajā rītā jaunieši kopā devās uz baznīcu. Tur viņi uzmanīgi klausījās mācītāja sprediķī, un mācītājs vēlāk jauniešiem laipni izrādīja baznīcu. Nākamajā uzdevumā jūs varat uzzināt vairāk par baznīcu un Șumuleu Ciucu (Csíksomlyó).


 • Video uzdevums

  Pēc baznīcas apmeklējuma jaunieši ieinteresējās par svētceļojumu, ko tik bieži pieminēja mācītājs. Laiks bija lietains, tādēļ pasākuma organizatori nolēma palikt telpās un noskatīties dažus video par svētceļojuma notikumu, kā arī pastāstīt jauniešiem vairāk par šo tradīciju.

  Šeit piedāvājam vienu no video, kas vēsta par svētceļojumu.


 • Svētceļojuma programma

  Redzētie video pārliecināja jauniešus piedalīties tā gada svētceļojumā, un pēc viņu lūguma tika iepazīstināti ar ceļojuma programmu.
 • Ceļojums uz Șumuleu Ciucu (Csíksomlyó)

  Jaunā Eiropas biedrība Rumānijā, kas organizēja jauniešu nometni, izskaidroja nometnes dalībniekiem, ka pasākuma norises vieta un nometnes tematika tika izraudzīti Eiropas kultūrmantojuma gada kontekstā, un svētceļojums uz Șumuleu Ciucu (Csíksomlyó) ir ticis iekļauts Rumānijas nemateriālo kultūras vērtību sarakstā.


 • Laiks atsauksmēm

  Nometnes pēdējā dienā jauniešiem bija jāsniedz atsauksmes par to, kā jutušies un ko jaunu apguvuši nometnes laikā. Par notikušo jaunieši vienprātīgi izteicās atzinīgi un atzīmēja, ka uzzinājuši daudz jauna par svētceļojuma tradīciju. Viņi apsolījās atgriezties un piedalīties nākamajā pasākumā, kas norisināsies maija beigās.