Topic outline

 • Polijas pēckara un postkomunistiskais mantojums

  Prologs

  Šī moduļa galvenās darbojošās personas ir Džons un Mareks – divi brālēni. Džona vecāki - poļi, kas ilgu laiku dzīvojuši Amerikas Savienotajās valstīs, beidzot nolēmuši apmeklēt savu dzimto pilsētu un apciemot tur dzīvojošos radus.

  Moduļa stāsta pamatā ir dienasgrāmatas ieraksti un stāstu papildinoši fotoattēli. Pirmo fotogrāfiju puiši atrod Mareka mājas bēniņos, un tā aizved viņus rūķu medībās uz Vroclavas pilsētas centru. Dienasgrāmatas ieraksti izdarīti divos vēsturiskos periodos – 1945.gadā, kad pilsēta nonāca Polijas pakļautībā un 1980-tajos, kad Polija bija komunistiska valsts. Ieraksti kontrastē ar šodienas pilsētu, kas, lai gan ir moderna un mūsdienīga, sevī glabā daudz tumšās pagātnes liecību rētu.


 • Kas tad ir Vroclava?

  Šajā diskusiju sadaļā jūs dosieties ekskursijā pa Vroclavu un apmeklēsiet dažādas apskates vietas vietas un slēptākus nostūrus, kas atrodami pilsētā un tās apkārtnē!

    

 • Ei, šī pilsēta nemaz nav tik slikta!

  Mareks un Džons sāk izpētīt pilsētu pēc attēla no pastkartes, kuru viņi ir atraduši vecā albumā. Viņi atrada arī piezīmi, kas sava vecuma dēļ dažās vietās ir kļuvusi nesalasāma. Palīdziet viņiem to visu izdomāt!


  Jaunais Tirgus laukums [Plac Nowy Targ], kādu Mareks un Džons to ieraudzīja pastkartē (pateicībā Fotopolska.eu)


  Jaunais Tirgus laukums [Plac Nowy Targ], kādu Mareks un Džons ieraudzīja to šodien.


 • Viss ir labs, kas labi smaržo!

  Mareks un Džons ir sajutuši izsalkumu. Sekojiet viņiem uz Bar Mleczny – unikālu vietu, kas piedāvā poļu nacionālos ēdienus, kas radušies komunistu laikā.

  Vispirms izlasiet stāstu! • Tā tomēr ir māksla! Ceļojuma mākslinieciskais noslēgums.

  Dodieties noslēguma ceļojumā kopā ar Mareku un Džoni un izpētiet dažus mazāk zināmos stāstus par pilsētu. Un kas ir vislabākais – jums  ir jāizvēlas, kā tas viss beidzas!

  Ievads. Uzmanīgi aplūkojiet attēlus un atbildiet uz jautājumiem zem attēliem.

     

  Apskatiet rūķu attēlus. Kā jums šķiet, kāda ir viņu loma Vroclavā?

     


  Aplūkojiet šos attēlus. Kas tajos ir kopīgs?