Topic outline

 • O2 Submodul 1: Jak jsem potkal sokoly

  Slovinská rodina s dvěma dospívajícími dětmi trávila dovolenou v Česku. Všechno si dopředu pečlivě promysleli. Naplánovali si trasu, našli vhodné ubytování a připravili si seznam památek a prázdninových aktivit, ale ani ve snu by je nenapadlo, co zvláštního je na jejich cestě potká. Přečtěte si jejich příběh a uvidíte.

  devce

  Foto: O. Pelikán

 • Sokolnictví v Čechách a na Moravě

  Po tomto skvělém odpoledni stráveném v zámecké oboře se sokolníkem Ondrou se naše rodina začala pídit po dalších informacích o sokolnické tradici v České republice.

 • Na zámku

  Naše rodina se dozvěděla o výročním setkání sokolníků na zámku Opočno. Měli jsme obrovské štěstí, že jsme si naši dovolenou naplánovali až na říjen, kdy shodou okolností tato akce probíhá. Samozřejmě jsme si to nemohli nechat ujít. O naše zážitky se s vámi rádi podělíme v následujícím videu. Ale nejdřív bychom si měli zopakovat, co víme o dravcích.

 • Společně jsme silnější

  Cestou domů ve vypůjčeném autě si naše rodina pustila rádio. Děti hrály hry na svých chytrých telefonech.

 • Cestou domů

  Naše dovolená v Česku utekla nějak hrozně rychle. Nastal čas odletu domů. Čekání na letišti jsme si krátili pohledem na jasnou oblohu. V tom jsme si všimli majestátního orla kroužícího nad letištěm. Nebyla to jen náhoda. Tenhle chlapík si zde plnil své služební povinnosti. Podívejte se na PDF dokument.

 • Tomu nebudete věřit…

  Zpátky doma. Samozřejmě se musíme podělit o naše nevšední prázdninová dobrodružství s příbuznými a přáteli.